Podczas konwentu Zjava wydawnictwo Rebel zaprezentowało plany wydawnicze na początek 2016 roku.

Pełną prezentację można obejrzeć tutaj: http://issuu.com/rebelpl/docs/prezentac ... 28b409183e

Poniżej wyszczególniliśmy te gry, które zostały tam zapowiedziane po raz pierwszy.

Obrazek Obrazek 

 

Obrazek Obrazek

Seria Gipf project

Klasyka pośród gier logicznych. Pamiętamy ją jeszcze z czasów, gdy Rebel był małym sklepikiem wciśniętym pomiędzy biurowce z niewielką ofertą gier na półkach. Już wtedy sprzedawało się nam je bardzo przyjemnie, a klienci, zadowoleni z zakupu, wracali po kolejne gry z serii. Gdy więc pojawiła się możliwość wprowadzenia ich na polski rynek w nowym wydaniu i w polskiej edycji, decyzja w firmie została podjęta jednogłośnie - robimy! Polecamy wszystkim, którzy nie boją się gier logicznych i lubią dwuosobowe pojedynki.
Obrazek Szalona Misja: Zaginione Miasto

Dodatek do zwariowanej gry. Nowe poziomy, więcej utrudnień, dodatkowe żetony bonusowe, nowe wyzwania i nowi bossowie! Dodatkowo trójwymiarowa piramida, która na nowo wprowadzi dreszczyk emocji, zarówno w dodatku, jak i do gry podstawowej, częściowo zakrywając planszę przed naszym wzrokiem.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

 

Seria Story Cubes: Scooby Doo, Looney Tunes, Na ratunek, Średniowiecze, Supermoce


Dodatkowe kostki do rozpoznawalnej serii. Premiera przewidziana jest na październik/listopad 2016 roku.
Obrazek Via Nebula


Na razie niewiele o niej jeszcze wiadomo. Wydaje nam się (a nie mieliśmy okazji zagrać, widzieliśmy tylko krótką prezentację), że będzie to bardziej kolorowy Brass z nieco uproszczonymi zasadami. To i osoba autora (Martin Wallace) sprawia, że wydajemy ją w ciemno. No dobrze, wygląda też obłędnie :)
Obrazek Route 666

Apokalipsa i zombie w wydaniu Martina Wallace'a? To może być albo hit, albo kit. Testowaliśmy ją już 3 lata temu i bawiliśmy się świetnie, a od tego czasu gra mocno ewoluowała. To survival, w którym każdy z graczy dysponuje ograniczoną liczbą rozmaitych surowców i ucieka przez bezdroża USA, starając się ujść z życiem przed postępującą zarazą zamieniającą ludzie w Zombie. Nie kooperujemy, każdy jest zdany tylko na siebie. Gra jest morderczo trudna, za sukces uważaliśmy sytuację, w której spośród kilku grających przeżyła chociaż jedna osoba (na 3 gry zdarzyło się to raz).
Obrazek Miasto Szpiegów: Estoril 1942

Świetna gra blefu, w której będziemy tworzyć własną siatkę szpiegowską w miasteczku Estoril, zlokalizowanym na wybrzeżu oceanu Atlantyckiego. Co w nim tak szczególnego? W trakcie drugiej wojny światowej było ono miejscem, do którego zjeżdżały rozmaite osobistości ze świata polityki, aby odpocząć od wojennych zmagań. Niemal każda osoba w nim mieszkająca szpiegowała dla któregoś z wywiadów, a naszym zadaniem będzie pozyskanie najbardziej wpływowych ze szpiegów.
Obrazek Potion Explosion

Potion Explosion to sprytna gra w tworzenie eliksirów wykorzystująca świetnie wykonany dyspenser (polska edycja była 2 razy wstrzymana dopóki nie przedstawiono nam jego poprawionej wersji, z której jesteśmy zadowoleni). Naszym zadaniem będzie tworzyć reakcje łańcuchowe ze spadających kul, tak aby zdobyć ich jak najwięcej i stworzyć z nich magiczne eliksiry.
Obrazek Master of Orion

Studio wargaming.net opracowuje komputerową reedycję klasycznego Master of Orion, p.t. Master of Orion: A Legend Reborn. Jej planszową wersję przygotowuje Hobby World, a będzie ona zbliżona mechanicznie bardziej do Race for the Galaxy niż do Eclipse, czy Twilight Imperium.
Terraforming Mars

Rozwijana od 3 lat, duża gra ekonomiczno-strategiczna, oparta na mechanice card-driven i zarządzaniu surowcami. To propozycja dla zaawansowanych graczy lubiących planowanie i wynajdowanie nowych technologii. W tej grze ich czyny będą przekładać się na zmianę klimatu Marsa i próbę jego zaludnienia.